Farby - laky - omietky
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Dulux Super Matt Plus

Farby - Omietky > Interiérové farby > Biele
Dulux Super Matt Plus

Dulux Super Matt Plus je matná, žiarivo biela akrylátová maliarska farba vysokej kvality k dekoračným a ochranným náterom stien a stropov v miestnostiach.
Môže byť používaná na omietky (cementové a vápennocementové), sadrové podklady, sadrokartónové dosky, tapety papierové a zo skleného vlákna.
Farba má hustú konzistenciu, vďaka tomu nekvapká zo štetca alebo valčeka. Je ľahko roztierateľná, čo umožňuje nižšiu spotrebu farby pri zachovaní dobrého krytia. Vytvára matný náter o dobrej trvanlivosti a jeho mikroporézna štruktúra umožňuje stenám dýchať.
Emulzia môže byť použitá ako v bytových, tak verejných priestoroch, napr kanceláriách, školách apod.

Vlastnosti:
- Výsledný vzhľad: Matný.
- Určenie: pre vnútorné použitie na bežné omietky (cementové a vápennocementové), sadrové podklady, sadrokartónové dosky, papierové tapety a tapety zo skleného vlákna..
- Odolnosť proti pôsobeniu vody: Náter je odolný proti štandardnej vlhkosti v miestnostiach, natierané povrchy nemôžu byť v stálom kontakte s vodou, ani vystavené kondenzácii vlhkosti.
- Mechanická odolnosť: Náter je odolný proti oteru suchou handričkou a proti častému čisteniu vodou s čistiacimi prostriedkami.
- Odolnosť proti pôsobeniu tepla: Farba nie je vhodná na natieranie vyhrievaných plôch, napr kúrenie.
- Ostatné: Dobrá paropriepustnosť, ktorá zaručuje dýchanie stien; dobrá kryvosť; dobre sa odstraňujú nečistoty z jeho povrchu Upozornenie: Plná umývateľnosť farby je dosiahnutá až po vyzretí nového náteru po dobu 28 dní (podľa normy ČSN EN 13300). Prípadné nečistoty okamžite odstráňte mäkkou špongiou a vodou s prídavkom prostriedku na umývanie riadu.

Výdatnosť: 14 m2 / L na 1 vrstvu
Počet vrstiev: 1 - 2 vrstvy
Zasychanie: Náter je suchý na dotyk po 2 hodinách. Ďalšiu vrstvu možno nanášať po 2-4 hodinách.

Príprava podkladu:
- Povrch musí byť čistý, suchý a dobre vytvrdený (napr. omietky je nutné nechať vyzrieť počas 3-4 týždňov, alebo podľa špecifikácie výrobcu danej omietky, sadry, stierky, atp.).
- Nátery farieb vápenných, hlinkových a slabo súdržných treba úplne odstrániť z podkladu a povrch umyť vodou, aby sa odstránili zvyšky prachu.
- Z povrchu je potrebné odstrániť znečistenie (napr. mastnotu) znižujúce priľnavosť farby. Znečistenie zmyte vodou so saponátom.
- Povrch napadnutý plesňami očistite pomocou špachtle a ak nemožno odstrániť príčinu plesniveniu, použite zodpovedajúce fungicídny prostriedok.
- Nerovnosti a poškodenie povrchu vyrovnajte vhodnou stierkou, vyhlaďte a nechajte vytvrdiť.
- Preveďte penetráciu maľovaného povrchu:
- Podklady silno nasiakavé, nestabilné, prašné alebo pórovité napenetrujte prípravkom Dulux Grunt (predovšetkým stierkované časti, spoje sadrokartónových dosiek, miesta po odstránení olejových alebo kriedových farieb).
- Na povrchy predtým nemaľované alebo farebne nejednolité použite navyše emulziu Dulux Super Matt Plus nariedenou prídavkom 20-25% čistej vody.
- Podklady predtým natreté disperznou farbou, ktorých povrch je jednotný, dobre priľnavý, nie je prašný ani poškodený, je možné maľovať bez penetrácie

Balenie: 3L skladom

Mapa stránky

Posledný update 12.8.2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky