Farby - laky - omietky
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Primalex TEXTURA

Farby - Omietky > Dizajn stien - interiér

CHARAKTERISTIKA
Primalex TEXTURA je unikátny výrobok, ktorý zodpovedá moderným potrebám pri rekonštrukcii interiérov. Prináša riešenie pri kombinácii rôznych stavebných materiálov a technológií. Dôležitým finálnym kritériom pri dokončovaní je práve dosiahnutie rovnorodého vzhľadu finálnych povrchov, tzn. najmä zladenie textúry u opravovaných častí či detailov a napodobenie dobového vzhľadu interiérov.
POUŽITIE

Veľmi vhodná pre napodobenie jemného štukového povrchu na hladkých podkladoch a zjednocovanie štruktúry steny po drobných opravách (napr. inštaláciách) vo všetkých typoch interiérov.
DOPORUČENÉ POUŽITIE PRIMALEX

Interiérový náter určený pre tvorbu homogénnej textúry povrchu hladkých (najmä sadrokartónových) a štukovaných podkladov. Aplikácia náterov má tiež renovačný charakter pri povrchoch po drobných murárskych opravách (napr. po inštaláciách vody, elektriny a i.) alebo všade tam, kde po zoškrabaní starých náterov zostal nejednotný povrch (napr. vrypy alebo ryhy). To znamená, že výrazne eliminuje prípadné defekty, nerovnosti či nejednotný vzhľad vznikajúce vďaka týmto zásahom. Je použiteľný pre všetky steny a stropy z minerálnych omietok aj sadrokartónu interiérov v obytných, ale aj komerčných a úžitkových priestoroch.
TECHNICKÉ PARAMETRE

Belosť (% BaSO4): 90,3
Objemová hmotnosť (kg/l): 1,59
VÝDATNOSŤ

4,5 - 6 m²
PRÍPRAVA PODKLADU

Pred vlastnou aplikáciou náteru povrchy očistíme od prachu a prípadných nečistôt. Nové povrchy (najmä sadrokartónové) aj oškrabané alebo opravované doporučujeme penetrovať (spevniť) Primalexom HĹBKOVÁ PENETRÁCIA
vždy podľa návodu na použitie. Vo všetkých prípadoch je potrebné dbať na rovnomerné nanesenie penetrácie. Novo opravené plochy je dôležité nechať dôkladne vyzrieť (3-4 týždne) najmä pred aplikáciou tónovaného náteru.
RIEDENIE

Primalex TEXTURA je pripravený na okamžité použitie, v prípade potreby je možné riedenie max do 5%. Pred použitím odporúčame obsah v obale dôkladne premiešať.
BALENIE

1 a 5 litrov
APLIKÁCIA

valček

Mapa stránky

Posledný update 12.8.2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky